Choď na obsah Choď na menu
 


Cesta okolo sveta

Detský tábor „Cesta okolo sveta“

 

Tento rok sme v rámci detského tábora boli cestovateľmi. Prečo cestovatelia? Pretože my všetci sme na Zemi cestovateľmi, našim cieľom je „nebeská krajina“. Tam nám pravý domov pripravuje náš nebeský Otec. Táto duchovná téma sa prelínala do našich zamyslení a stíšení, kde sme sa s deťmi učili: aký má cestovateľ cieľ,  kto je jeho sprievodcom,  že musí mať mapu = Bibliu,  potrebuje vysielačku = modlitbu, musí milovať spolucestujúcich. Každé dieťa dostalo šancu zapísať sa do „Knihy života“. A spolu sme „navštívili“ 5 rôznych krajín (Anglicko, Čína, Izrael, Afrika, Amerika – USA, Slovensko) . Každý deň sme si zavesili vlajku krajiny, učili sme sa niečo o nej, cez hry a súťaže sme zažívali atmosféru krajiny, a vyskúšali sme si typické jedlá – dokonca sme jedli  s vlastne vyrobenými paličkami čínsky obed.

20 milých detí vo veku 5-11 rokov, 8 odvážnych vedúcich a 1 vynikajúca kuchárka  - tvorilo  výbornú posádku cestovateľov.  Štípali nás síce ovady a komáre, slniečko nám pieklo na hlavy, ale my sme vydržali a spoločne s Božou pomocou sme to všetko zvládli. Sme vďační za každého, kto pomáhal, i sa modlil za nás. Každý z nás sme prišli domov unavení, ale s mnohými zážitkami.

Očami Lydky Magyarovej

Cesta okolo sveta 2012

 

 

Tábor začal v nedeľu, keď sme sa zišli pred škôlkou a naložili batožinu. Následne sme sa rozdelili do jednotlivých rodín, cestou na chatu sme sa v rodinách lepšie spoznali a taktiež sme mali za úlohu vymyslieť si názov rodiny. Keď sme prišli na chatu sme sa ubytovali a hneď sme začali "cestovať" ako prvé sme navštívili Anglicko kde sme mali súťažné disciplíny, ktoré mohli pripomínať olympíjske hry. Neskôr sme precestovali Čínu, Izrael, Ameriku, Afriku a ukončili sme to ako ináč doma na Slovensku. Počas týchto dní sme napríklad batikovali, vyrábali si paličky na jedenie, stavali bunkre, mali bojový výcvik, nočný sviečkový pochod, servítkovú techniku, skúšku odvahy a ďalšie iné či už športové alebo tvorivé aktivity. Cez tieto dni sme mali po každej večeri výklad a následne na tento výklad sa na druhý deň po raňajkách robili stíšenia v jednotlivých rodinách. Som rada, že som sa tohto tábora mohla zúčastniť a tým lepšie spoznať nové deti alebo aj vedúcich a dúfam, že sa všetkým páčilo a každý si vzal niečo do svojho srdiečka a využije to vo svojom živote.

 

Romča Maďarová

 

Cesta okolo sveta 2012.

 

Napriek horúcemu počasiu sme prežili pekné dni. Každý deň sme boli v inej krajine a podľa toho bol pripravený program. Prešli sme Anglickom, Čínou, Izraelom, Afrikou, USA a skončili sme na Slovensku. Mali sme olympiádu, vyrábali sme si čínske paličky, pokúšali sme sa s nimi jesť, písali čínskymi znakmi, batikovali si tričká, mali sme vojenský výcvik, orientálny bazár, jazdili na koňoch, absolvovali sme skúšku odvahy... Okrem toho boli každý deň súťaže a množstvo hier. Každý deň bolo stíšenie a výklad Božieho slova. Naučili sme sa nové pesničky a posledný večer pri táboráku sme si dosýtosti zaspievali. Boli sme veľká Božia rodina, lepšie sme sa navzájom spoznali a mali možn osť prežiť Božiu blízkosť. Dúfam, že každé dieťa otvorilo svoje srdiečko a dovolilo do neho vstúpiť Pánovi Ježišovi. Želám všetkým deťom aby mohli aj vo svojich rodinách prežívať Božiu blízkosť.

 

Tatiana Brndiarová

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Detský tábor 1.-6.7.2012

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.